Մոսկվայի մարզի նահանգապետ Անդրեյ Վորոբյովը հայտնել է, որ այս պահին հաստատվել է մերձմոսկովյան «Crocus City Hall»-ում տեղի ունեցած ահաբեկչության հետևանքով զոհված 50 մարդու ինքնությունը, տեղեկացնում է ՏԱՍՍ-ը։
Նա նաև նշել է, որ որոնողական աշխատանքները տեղում կավարտվեն կիրակի օրը։ Բացի այդ, ըստ նահանգապետի, ավելի քան երեք հազար մարդ եկել է արյուն հանձնելու ահաբեկչությունից տուժած մարդկանց համար։
«Դուք գիտեք, որ այսօր մեծ թվով բնակիչներ արյուն են հանձնել տարբեր շրջաններում, առաջին հերթին՝ Մոսկվայում և Մոսկվայի մարզում։ Այս ողբերգությունը միավորեց բոլորիս։ Ավելի քան 3 հազար մարդ եկել էին արյուն հանձնելու և ամեն կերպ իրենց օգնությունն առաջարկել»,- ասել է Վորոբևը։

Moscow Region Governor Andrei Vorobyov said that at present, the identities of 50 people killed in the terrorist attack at the Crocus City Hall near Moscow have been established, TASS reports.
He also noted that the search operation at the site will be completed on Sunday. In addition, according to the governor, more than three thousand people came to donate blood for the people injured in the terrorist attack.
"You know that today, a large number of our residents in different corners, and above all in Moscow and the Moscow region, donated blood. This tragedy united all of us. More than 3,000 people came to donate blood and offered their help in every possible way," Vorobyov said.