Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայում ավարտվել է օրեր առաջ մեկնարկած ստորագրահավաքը՝ 6290 ստորագրություն է հավաքվել:  Այս մասին այսօր՝ մարտի 26-ին, NEWS.am-ի հետ զրույցում հայտնեց Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի Ուսանողական խորհրդի նախագահ Նարեկ Խաչատրյանը:
Նրա խոսքով՝ ստորագրահավաքի արդյունքներն այսօր ներկայացրել են ԿԳՄՍ նախարարություն:
Հիշեցնենք, որ մարտի 12-ին Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի Ուսանողական խորհուրդը ստորագրահավաք էր կազմակերպել՝ պահանջելով նախարարությունից չտեղափոխել Կոնսերվատորիան և չմիացնել այլ բուհերի հետ։ Ստորագրահավաքին մասնակցել են ոչ միայն Կոնսերվատորիայի ուսանողները, այլև շրջանավարտներն ու երաժշտական հանրության հայտնի ներկայացուցիչները:

В Ереванской государственной консерватории имени Комитаса завершился начатый несколько дней назад сбор подписей, собрано 6290 подписей. Об этом сегодня, 26 марта, сообщил Новости Армении-NEWS.am председатель студенческого совета Государственной консерватории имени Комитаса Нарек Хачатрян.
По его словам, результаты сбора подписей сегодня были представлены министерству образования, науки, культуры и спорта.
Напомним, что 12 марта студенческий совет Ереванской государственной консерватории имени Комитаса организовал петицию с требованием к министерству не переносить консерваторию и не объединять ее с другими вузами. В сборе подписей приняли участие не только студенты консерватории, но и выпускники, известные представители музыкальной общественности.