Թբիլիսիի կենտրոնում այսօր «Պահպանողական շարժում» եւ «Ալտ Ինֆո» պլատֆորմի ներկայացուցիչներն էին, որոնք հանդես են գալիս Ռուսաստանի հետ հարաբերությունները կարգավորելու օգտին եւ դեմ են Արեւմուտքի ազդեցությանը, տեղեկացրել է «Новости -Грузия»-ն։
Ցուցարարների շարասյունն անցել է Ռուսթավելու պողոտայով եւ մոտեցել խորհրդարանի շենքին։ Այստեղ ցույցի մասնակիցները պահանջել են հանրաքվե անցկացնել Վրաստանում՝ օտարերկրյա գործակալների մասին օրենքի վերաբերյալ։ Հավաքվածները հանդես են եկել Վրաստանի դրոշների ներքո եւ վանկարկել են «Սաքարթվելո»։
Նրանք նաեւ պահանջել են պատժել նրանց, ովքեր բռնի գործողություններ են կատարել Թբիլիսիում «Օտարերկրյա ազդեցության թափանցիկության մասին» օրենքի դեմ ցույցերի ժամանակ, առաջին հերթին նրանց, ովքեր «Մոլոտովի կոկտեյլներ» են նետել։
Ցուցարարները պահանջել են նաեւ ազատ արձակել ԼԳԲՏ-ի հակառակորդ դատապարտվածներին, որոնք 2021թ. հուլիսի 5-ին հարձակվել էին «Թբիլիսի Փրայդ» օֆիսի եւ հեռուստաալիքների նկարահանող խմբերի վրա։
Ցույցի մասնակիցները վայր են նետել խորհրդարանի առջեւի ԵՄ-ի դրոշը, տրորել այն եւ այրել։ Ոստիկանությունը տեղի ունեցածին չի միջամտել։

Representatives of the Conservative Movement and Alt Info platforms, which are in favor of normalizing Georgia’s relations with Russia and are against the influence of the West, were in downtown capital city Tbilisi today, News Georgia reported.
The protesters’ convoy passed through Rustaveli Avenue and approached the parliament building, where they demanded to hold a referendum in Georgia on the bill on foreign agents.
Also, they demanded to punish those who committed violent actions in Tbilisi during the demonstrations against the withdrawn bill "On Transparency of Foreign Influence."
In addition, these protesters demanded the release of anti-LGBT convicts, who had attacked the office of Tbilisi Pride and the camera crews of several TV channels on July 5, 2021.
Also, these demonstrators threw down the EU flag in front of the Georgian parliament, trampled it, and then burned it.