Մենք ՌԴ-ին առաջարկել ենք, որ օդանավակայանում, Սիսիանում եւ Գորիսում գտնվող  ռուսական բազաները եւ սահմանային 17 կետերը դուրս գան, իրենք ընդնունել են…
Բանկում ներդրված է ծառայությունների մատուցման ու վաճառքի հզոր բազմախողովակ պլատֆորմ՝ 65 մասնաճյուղերով, համապարփակ մոբայլ և օնլայն բանկինգի համակարգերով...
Եկել ասել են մի՛ անհանգստացեք, ձեր անվտանգությունը կապահովվի, իսկ էն մարդկանց, ում տունը կամ հողատարածքը մնալու են Ադրբեջանի տարածքում, դրանց համար փոխհատուցում կտան ձեզ...
Միջնորդություն էր ներկայացվել՝ վերջինիս նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորում կիրառելու վերաբերյալ։ Դատարանի՝ մայիսի 16-ի որոշմամբ...
Այս քաղաքականությունը ոչ միայն մշակութային ցեղասպանություն է, այլ նաև հոգեբանական ահաբեկչություն` հաշվի առնելով այդ հուշարձանների առանձնակի...
Արդեն տեղյակ եք, որ նշված հատվածներում համապատասխան աշխատանքային խմբերի կողմից տեղադրվել են սահմանային սյուներ` նախապես համաձայնեցված կոորդինատները տեղորոշելու համար…

На место происшествия выехали один боевой расчет пожарно-спасательного отряда Ереванского спасательного управления, оперативная группа национального центра кризисного управления и дежурный психолог отдела психологической поддержки...
Мы предложили России вывести российские базы в аэропорту, Сисиане и Горисе, а также 17 пограничных пунктов, они согласились и спросили, хотим ли мы, чтобы они были выведены также с границ Армения-Иран и Армения-Турция...
Стороны выразили обеспокоенность напряженной ситуацией в армянском квартале Иерусалима, вокруг территории «Коровьего сада», выразив несогласие с любыми действиями, которые могли бы привести к изменению статус-кво Старого города...
Кроме того, нам неясно, будет ли суд публичным. Меж тем открытое разбирательство дела нашего подзащитного – это единственный способ обеспечить законность уголовного процесса…
Для правительства Республики Армения был принципиальным подход, согласно которому между Арменией и Азербайджаном не создается новая граница, а воспроизводится существовавшая  де-юре на момент распада СССР граница...