Հայտնի է Հայաստանի իշխող կոալիցիայի աշխատանքային խմբի կազմը, որը երկխոսություն կիրականացնի ընդդիմադիր Հայ ազգային կոնգրեսի հետ։
Այսպես, Հանրապետական կուսակցությունից աշխատանքային  խմբում կընդգրկվեն խորհրդարանի պետաիրավական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Դավիթ Հարությունյանը եւ ֆինանսաբյուջետային հարցերով հանձնաժողովի ղեկավար Գագիկ Մինասյանը:
«Բարգավաճ Հայաստանը», իր ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի որոշմամբ, աշխատանքային խմբում կընդգրկի եվրաինտեգրման հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանին եւ Վարդան Բոստանջյանին։
Իսկ ահա «Օրինաց երկիր» կուսակցությունն այդ հարցին մտադիր է անդրադառնալ վաղը։ Ոչ պաշտոնական տվյալներով, ընդդիմության հետ երկխոսող աշխատանքային խմբում կընդգրկվեն կուսակցության փոխնախագահ Մհեր Շահգելդյանը եւ պատգամավոր Խաչիկ Հարությունյանը։
Նշենք, որ այսօր Հայաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Արմեն Արզումանյանն ասել էր, որ կոալիցիոն կուսակցությունները ձեւավորել են համապատասխան աշխատանքային խումբ, որի կազմում ընդգրկվել են երկուական ներկայացուցիչ յուրաքանչյուր կուսակցությունից: Նման խմբի ստեղծման պահանջ ներկայացրել էր ՀԱԿ-ը։ Նա,սակայն, չի շտապում մեկնաբանել իշխանությունների այս որոշումը։

Известен состав рабочей группы от правящей коалиции Армении, которая будет проводить диалог с оппозиционным Армянским национальным конгрессом.
Так, от Республиканской партии в состав рабочей группы вошли глава парламентским комиссии по государственно-правовым вопросам Давид Арутюнян и глава комиссии по финансово-бюджетным вопросам Гагик Минасян.
«Процветающая Армения», решением своего лидера Гагика Царукяна, в состав рабочей группы выдвинула кандидатуры главы парламентской комиссии по вопросам евроинтеграции Наиры Зограбян и Вардана Бостанджяна.
А вот партия «Оринац еркир» намерена завтра обратиться к этому вопросу. Но по неофициальной версии, ОЕ в состав рабочей группы делегирует заместителя председателя партии Мгера Шахгельдяна и депутата Хачика Арутюняна.
Отметим, что сегодня пресс-секретарь президента Армении Армен Арзуманян заявил, что власти намерены сформировать рабочую группу для диалога с АНК. Ранее на формировании подобной группы настаивал сам АНК. Однако в настоящее время АНК пока не спешит с комментариями относительно данного решения властей.