Հայտնի է Հայաստանի իշխող կոալիցիայի աշխատանքային խմբի կազմը, որը երկխոսություն կիրականացնի ընդդիմադիր Հայ ազգային կոնգրեսի հետ։
Այսպես, Հանրապետական կուսակցությունից աշխատանքային  խմբում կընդգրկվեն խորհրդարանի պետաիրավական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Դավիթ Հարությունյանը եւ ֆինանսաբյուջետային հարցերով հանձնաժողովի ղեկավար Գագիկ Մինասյանը:
«Բարգավաճ Հայաստանը», իր ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի որոշմամբ, աշխատանքային խմբում կընդգրկի եվրաինտեգրման հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանին եւ Վարդան Բոստանջյանին։
Իսկ ահա «Օրինաց երկիր» կուսակցությունն այդ հարցին մտադիր է անդրադառնալ վաղը։ Ոչ պաշտոնական տվյալներով, ընդդիմության հետ երկխոսող աշխատանքային խմբում կընդգրկվեն կուսակցության փոխնախագահ Մհեր Շահգելդյանը եւ պատգամավոր Խաչիկ Հարությունյանը։
Նշենք, որ այսօր Հայաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Արմեն Արզումանյանն ասել էր, որ կոալիցիոն կուսակցությունները ձեւավորել են համապատասխան աշխատանքային խումբ, որի կազմում ընդգրկվել են երկուական ներկայացուցիչ յուրաքանչյուր կուսակցությունից: Նման խմբի ստեղծման պահանջ ներկայացրել էր ՀԱԿ-ը։ Նա,սակայն, չի շտապում մեկնաբանել իշխանությունների այս որոշումը։

YEREVAN. - Armenia’s ruling coalition published the list of working group which will hold a dialogue with the opposition Armenian National Congress (ANC).
Head of parliament’s standing committee on state and legal affairs David Harutunyan, head of standing committee on financial-credit and budgetary affairs Gagik Minasyan will represent the Armenian Republican Party.
Prosperous Armenia Party will be represented by head of standing committee on European integration Naira Zohrabyan and influential MP Vardan Bostanjyan.
Orinats Yerkir Party will decide on the issue on Sunday. According to unofficial information, deputy chairman of the party Mher Shahgeldyan and MP Khachik Harutunyan will be included in the working group.
Earlier today spokesperson for Armenian President Alexander Arzumanyan said the coalition parties had formed a working group to hold dialogue with ANC.
Armenian opposition published names of its negotiators with authorities on June 2. ANC has not yet commented on authorities’ decision.