Ռուսական «Ինտեր ՌԱՕ ԵԷՍ» ընկերությունը փոխել է Թբիլիսիի էլեկտրաբաշխիչ «Թելասի» ընկերության գլխավոր տնօրենին: Աշոտ Մանուկյանի փոխարեն գլխավոր տնօրենի պաշտոնակատար է  նշանակվել Դեւի Կանդելակին:
«Թելասի» ընկերության աղբյուրը պարզաբանել է, որ «Թելասիի» այժմ արդեն նախկին տնօրեն Աշոտ Մանուկյանը կզբաղվի   «Ինտեր ՌԱՕ ԵԷՍ»-ի այլ ակտիվի՝ Հայաստանի Հրազդանի ՋԷԿ-ի զարգացմամբ, հայտնում է  «Պրայմ» տեղեկատվական գործակալությունը:
«Թելասին» Վրաստանի խոշորագույն  ցանցային ընկերություններից է: Այն էլեկտրաէներգիայի մատակարար է 450 հազար սպառողների համար: 2003 թ. օգոստոսին ընկերությունը ընդգրկվել է «Ինտեր ՌԱՕ ԵԷՍ»-ի կազմում:

Российская компания Интер РАО ЕЭС сменила генерального директора тбилисской электрораспределительной компании «Теласи». Вместо Ашота Манукяна исполняющим обязанности гендиректора назначен Дэви Канделаки.
Источник в компании «Теласи» пояснил, что теперь уже экс-директор «Теласи» Ашот Манукян займется развитием другого актива Интер РАО ЕЭС - Разданской ТЭС в Армении, которую возглавляет, сообщает ИА «Прайм».
АО «Теласи» - одна из крупнейших сетевых компаний Грузии. Является поставщиком электроэнергии более чем для 450 тыс. потребителей. В августе 2003 года компания вошла в состав группы Интер РАО ЕЭ.