«Օտարերկրյա ազդեցության թափանցիկության մասին» օրենքի նախագիծը պաշտոնապես հետ է կանչվել։ Օրինագիծը Վրաստանի խորհրդարանում ձախողվել է երկրորդ ընթերցմամբ, տեղեկացրել է վրացական Առաջին ալիքը։
Գրանցվել է 112 պատգամավոր։ Օրինագծին երկրորդ ընթերցմամբ չի աջակցել 35 պատգամավոր, դրա օգտին քվեարկել է մեկ պատգամավոր։
Ինչպես հայտնի է, երեկ խորհրդարանական մեծամասնությունը որոշում էր ընդունել հետ կանչել «Օտարերկրյա ազդեցության թափանցիկության մասին» օրինագիծը։
Վրաստանի օրենսդրության համաձայն՝ օրինագծի պաշտոնական հետկանչի համար անհրաժեշտ է ներկայացնել նախագիծ, որն ընդունվել է առաջին ընթերցմամբ, լիագումար նիստում, եւ դրվել է քվեարկության երկրորդ ընթերցմամբ։
Ինչ վերաբերում է երկրորդ օրինագծին, որը քվեարկության չի դրվել առաջին ընթերցմամբ, ապա, ինչպես բյուրոյի նիստում հայտարարել է Շալվա Պապուաշվիլին, նախաձեռնողներն արդեն այն հետ են կանչել։
«Տեղեկացնում ենք նախաձեռնողների՝ օրինագիծը հետ կանչելու դիմումի մասին, որը վերաբերում է այսպես կոչված ամերիկյան FARA-ի (Foreign Agents Registration Act) թարգմանությանը, եւ այն հետ է կանչվել»,- ասել է Պապուաշվիլին։

The draft law "On Transparency of Foreign Influence" has been officially withdrawn in Georgia.
The bill did not pass in the second reading in the country’s parliament, First Channel television reported.
A total of 112 MPs were registered.
A total off 35 lawmakers did not support this bill in the second reading, and only one MP voted for it.
On Thursday, the parliamentary majority had decided to withdraw this bill.
According to the legislation of Georgia, for the official withdrawal of a bill, it is necessary to table a bill that was passed in the first reading, in the plenary session, and put to the vote in the second reading.
As for the second bill which was not put to the vote in the first reading, as Georgian parliament speaker Shalva Papuashvili stated at the bureau meeting, its initiators have already withdrawn it.
"We inform the initiators about the petition to withdraw the bill, which refers to the translation of the so-called American FARA (Foreign Agents Registration Act), and it has been withdrawn," Papuashvili said.